Tatarove body Detroitu proti Floride k plnému bodovému zisku nestačili

27.01.2014 Celý región

New York 27. januára (TASR) - Hokejisti Detroitu podľahli v zápase NHL na domácom ľade Floride 4:5 po samostatných nájazdoch, "červeným krídlam" na plný bodový zisk nestačil ani gól a asistencia slovenského útočníka Tomáša Tatara. V drese domácich si asistenciu pri Tatarovom góle pripísal aj jeho krajan Tomáš Jurčo.

Pre Tatara to bol už dvanásty gól, resp. desiata asistencia v sezóne. V rozstrele chytil Tim Thomas všetky tri nájazdy domácich, vrátane Tatarovho.

Chicago prehralo tretíkrát v rade, na vlastnom ľade ho zdolal Winnipeg 3:1. V domácom drese sa do bodových štatistík nezapísali Marián Hossa ani Michal Handzuš. Chicago už má na čele Centrálnej divízie iba jednobodový náskok pred St. Louis, ktoré má však tri zápasy k dobru.

Edmonton zvíťazil nad hosťami z Nashville 5:1, slovenský obranca Martin Marinčin nebodoval, na ľade strávil takmer 20 minút.

V treťom tohtoročnom zápase NHL pod holým nebom zvíťazili hokejisti New Yorku Rangers v nedeľu nad divíznym rivalom z New Jersey 7:3.

V dueli, ktorý sa hral na Yankee Stadium, domovskom stánku slávneho bejzbalového klubu New York Yankees, viedli "diabli" zásluhou dvoch gólov Patrika Eliáša a jedného Travisa Zajaca v prvej tretine 3:1. "Jazdci", v zápise uvedení ako hostia, však nezložili zbrane a v ďalšom priebehu skóre dokonale otočili. V ofenzívne ladenom zápase sa na strane Rangers dvakrát presadil nórsky útočník Mats Zuccarello-Aasen, o dve asistencie si štatistiky vylepšil český veterán v službách Devils Jaromír Jágr.

V rámci štvordielnej akcie Stadium Series sa ešte uskutoční derby newyorských Rangers a Islanders.

Chicago Winnipeg 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)